Antalya Mobilya Dekorasyon ve Tasarım

Antalya Mobilya Dekorasyon ve Tasarım

Antalya Mobilya Dekorasyon ve Tasarım

Antalya Mobilya Tasarım, günlük hayatta insanların kullanımı için yapılan mobilyaların tümü veya bir parçası veya üzerindeki süslemenin, çizgi, şekil, biçim, renk, doku, malzeme veya esneklik gibi insan duyuları ile algılanan çeşitli unsur veya özelliklerinin oluşturduğu bütündür. Antalya Mobilya tasarımı, mimari tasarım ve endüstrinin diğer dallarındaki tasarımlardan farkı yoktur. Dolayısıyla bu dallarda kullanılan tasarım yöntemlerini bu alan için de kullanmak mümkündür. Bu alanda işlev, teknoloji, ekonomi, orijinallik ve estetik kavramları ön planda tutulmaktadır. Bu alanda kullanılan ilkeler aynen mimarlık ve endüstri ürünleri tasarımlarında olduğu gibi denge, devamlılık ve hakimiyettir. Mobilya tasarım elemanları biçim, ölçek, oran ve ritim, renk ve dokudur. Antalya Mobilya tasarımcısı tasarım elemanlarını Antalya mobilya dekorasyon ilkeleri ile birleştirerek, bir birlik oluşturmakta ve mobilyayı ortaya koymaktadır. Tasarlama adım ve fazları birbirini izleyen çözümlerden gelişir. Mobilya tasarımı işlevsellik, teknoloji, orijinallik ve estetik kavramlarını izleyen çözümler vardır. İşlevsellik; mobilya, yer aldığı mekanda ve kendisinden beklenen amaçları eksiksiz yerine getirmelidir. Bunu gerçekleştirebilmesi için de kendinden önceki tasarlanan mobilyalardan daha üstün özelliklere sahip olacak şekilde tasarlanmalıdır. Teknoloji;  mobilya ve yapı elemanları üretim tekniklerinin en gelişmiş olanları ile üretilmelidir. Yapının oluşmasını sağlayan gerek kalıcı, gerekse hareketli bağlayıcıların en gelişmiş ve güvenilir olanları ile yapılmalıdır. Orijinallik; mobilyalar çağının kültür verilerini yansıtmalıdır. Kesinlikle kopya olmamalıdır. Estetik; mobilya, yer aldığı mekan içinde yaşayan insanın beğenisi kazanacak, ona sahip olma zevki ve heyecanını verecek ve estetik özelliklere ulaşabilecek üstün özelliklere sahip olmalıdır. Antalya mobilya dekorasyon konusunda daha fazla bilgiye sahip olmak istiyorsanız Antalya mobilya dekorasyon firması olan Sedef Mobilya firmamızı yerinde ziyaret edebilirsiniz.

Eviniz küçük veya dar odalarda oluşabilir. Bu durumda yapmanız gereken mobilya seçimlerini oda ölçülerinize göre yapmak veya özel tasarımlara sahip mobilyalar yapmaktır. Bu gün size ilham verecek ve küçük odaları bir cennet haline getiren güzel, estetik mobilyaları inceliyoruz.  Hem az yer kaplayan hem dekorasyonun zarafetini artıran hem de fonksiyonel özellikleri ile evinizi daha yaşanabilir bir konfora sahip ev haline getiren bu Antalya mobilya tasarımları Antalya Sedef Mobilya firmamızda yer alıyor. Birbirinden güzel Antalya kişiye özel mobilya tasarımı ile sizlere hizmet vermekten memnuniyet duymaktayız.
Evinizin yapısına göre sehpa tercih edebilir, ayaklı veya çoklu sehpalar ile şık bir tasarım yapabilirsiniz. Ancak eviniz küçük ise resimde yer alan ve ayakları olmayan bu özel sehpayı tercih etmelisiniz. Kapaklı olan bu sehpa size fonksiyonel özellikler de sunabiliyor.

Evinizde kullanacağınız mobilyalar kişiye göre değişkenlik gösteren özelliklere sahip olmalıdır. Bu özellikleri ile size hem daha kullanışlı bir mobilyaya sahip olma avantajı sunar hem de odanızın ölçülerinde kişilerin veya aile bireylerinin daha rahat etmesini sağlamış olursunuz.